مدیر عامل نیروگاه بیستون و اسلام آباد غرب: در این نیروگاه‌ها هیچ گونه محدودیت تولید برق نداشته و نداریم!

 

مدیر عامل نیروگاه بیستون طی گفتگویی با خبرگزاری ایسنا منطقه کرمانشاه وضعیت تولید در نیروگاه‌های بیستون و اسلام آباد غرب را تشریح نمود.مهندس مسعود‌میرزاعسگری تولید در این نیروگاه‌ها را مطلوب ارزیابی نموده و از میزان آمادگی حداکثر تولید خبر داد، وی افزود با توجه به انجام عملیات موفقیت آمیز تعمیرات اساسی در نیروگاه بیستون که هر چهار سال یکبار صورت می‌گیرد و می‌تواند تاثیر بسزایی در آمادگی تولید هر نیروگاهی داشته باشد و از سویی دیگر وجود نیروگاه تازه نفس اسلام آباد غرب حداکثر آنچه می‌توان از این نیروگاه‌ها انتظار داشت محقق گردیده است.مدیرعامل نیروگاه بیستون این نیروگاه را به لحاظ شرایط مناسب اقلیمی استان کرمانشاه و توان و دانش علمی مهندسین و تکنیسین‌های شاغل  از بهترین نیروگاه‌های کشور دانست. وی افزود در پیک بار سال 1396 این نیروگاه رتبه برتر در بین نیروگاه‌های کل کشور را کسب نمود و اکنون نیز مطابق با برنامه‌ریزی‌ها و خواسته‌های دیسپاچینگ ملی همراه بوده و بحمدالله هیچگونه محدودیت و موانعی برای حداکثر تولید ممکن خود ندارد.

نیروگاه‌ بیستون دارای دو واحد320  مگاواتی و اسلام آباد غرب 4 واحد 25 مگاواتی و در پایداری تولید برق در غرب کشور نقش بسزایی دارد. در تابستان سال جاری و با توجه به حاکمیت هوای گرم بر اقلیم کشور شرایط ویژه ای نسبت به سنوات گذشته بوجود آمده است: میرزاعسگری ضمن تاکید بر آمادگی تولید در این نیروگاه‌ها که با همکاری و از خودگذشتگی کارکنان صنعت برق بدست آمده است.عبور از محدودیت‌های موجود اخیر در برق کشور را منوط به رعایت صرفه‌جویی مردم عزیز کشور دانسته و در صورت انجام این صرفه‌جویی می‌توان از این محدودیت به راحتی عبور نمود.

میرزاعسگری از صنعت تولید برق ایران به عنوان یکی از موفق‌ترین صنایع تولید برق در خاورمیانه یاد نمود.میرزاعسگری در پایان تاکید داشت که نیروگاه‌ها صرفا وظیفه تولید انرژی الکتریکی در سطح کشور را دارند و از هر‌گونه اظهار نظر در خصوص نحوه انتقال و توزیع خودداری نموده و خارج از وظایف و اختیارات نیروگاه‌ها دانست.کارکنان نیروگاه بیستون به منظور صرفه‌جویی لامپ‌های دفتر کار خود ر در ساعات اداری خاموش نموده و از نور پنجره برای روشنایی اتاق کار خود استفاده می‌نمایند.

لازم به ذکر است شرکت مدیریت تولید برق بیستون بهره برداری و نگهداری از دو واحد بخار نیروگاه بیستون و چهار واحد گازی نیروگاه گازی اسلام آباد غرب را بر عهده دارد. ساخت نیروگاه بیستون برای تأمین انرژی برق مورد نیاز شبکه در منطقه غرب کشور ( استانهای کرمانشاه، ایلام و کردستان) در سال۱۳۷۰ توسط متولیان امر مورد توجه قرار گرفته و پس از بررسی‌ و مطالعات فنی در زمینه مشخصات زمین‌شناسی، دوری و نزدیکی به راه‌های ارتباطی و در دسترس بودن آب مورد نیاز، عملیات احداث آن از ابتدای همان سال آغاز گردید. این نیروگاه ۶۴۰ مگاواتی با دو واحد بخاری با ظرفیت نامی ۳۲۰ مگاوات، در کیلومتر ۲۵ جاده کرمانشاه-همدان واقع شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اطلاعات تماس 

   info (@) bpps.ir

   083-34642020
   083-34642700
  کرمانشاه-کیلومتر 25 جاده همدان
 
 ساعات کاری :

کارکنان اداری: 7:15 صبح الی 16:00|(روز شنبه تا چهارشنبه)

کارکنان فنی: به دوصورت اداری و شیفتی(در 5 شیفت)
 
 

 اطلاعات بیشتر

 

پیام مدیر عامل

عضویت در خبرنامه